TVD: Co byo změněno

5. března 2015 v 23:43 | Enn. |  Informace
Kevin Williamson a Julie Plec udělali velmi drastické změny v seriálu, které se liší od jeho knižní podoby. Kdo četl knihy jistě ví. A co mělo být původně jinak, ale bylo změněno ? pojdme se podívat co prozradila Julie.

1. Salvatorovi měli téměř jiné jméno.
"Původně jsme změnili příjmení Stefana a Damona. Úplně první script, který vyšel měl příjmení D a S. Whitmore" řekla Plec. "Bylo to jméno jejich strýčka Zacha Whitmore. Ale nakonec jsme si řekli kašlem na to, necháme jim jejich původní jméno jaké bylo v knize. Náš první dojem ze jména Salvatore bylo... takové nějaké Italské jméno, a snažili jsme se jim dát prostě Americké jméno, podle malého US města."
O pět let později přiznala Julie, že by to byla největší chyba a nejhloupější věc z celého seriálu. "Stefan a Damon Salvatore je prostě ta nejlepší kombinace jaká byla."
(Whitmore bylo později použito na jméno univerzity na, které studuje Elena)

2. V prvních třech sériích se neměla Delena vůbec stát.
"Ve druhé sérii, tady byl opravdu velký vliv z venku dát dohromady Damona a Elenu. A my jsme dělali vše proto, abychom jim stavěli do cesty překážky. Dávali jsme je od sebe, a naopak jsme se snažili zase dát k sobě Stefana a Elenu.
Ale mohli jste cítit ten magnet, lidi na twitteru a i jinde jak se je neustále snažili dát dohromady. To byl problém, kterému jsme jako producenti a spisovatelé stáli tváři v tvář. A čas, kdy jsme věděli, že je to ten správný byla čtvrtá série. Věděli jsme, že nechceme, aby Elena byla s Damonem dokud se nestane upírem a nezáleželo nám na tom jak moc má publikum rádo Damona a je mu schopno odpustit všechny ty hrozné věci, které udělal.
A pokud by to bylo tehdy, když ještě Elena byla člověk, tak to by prostě nesedělo k jejímu charakteru." dodala Julie.

3. Klaus ten jeden z původních by zůstal v TVD.
"Pokud bychom nedělali spin off a neměli další seriál The Originals, pak Klaus Mikaelson by zůstat v TVD. Museli bychom sice pro něho najít jeho vlastní cestu a to jsme zamýšleli vlastně už tehdy, když se v seriálu objevila Hayley. Už tehdy jsme přemýšleli zakomponovat do seriálu dítě. A říkali jsme si, i když zde nebude TO a neschválí ho, pak to uděláme v TVD. A tohle by byla Klausova cesta.

4. Elena měla málem víc nejlepších kamarádek.
"Předtím, než Caroline se stala jednou z nejlepších kamarádek Eleny spolu s Bonnie, pokoušeli jsme se udržet to knižní trio. Čili Bonnie a Meredith. Vlastně jsme tuto postavu zakomponovali do pilotní části a měli pro ni scripta." řekla Julie "Jenomže potom jsme cítili, že je to příliš mnoho postav v jednom ději."

5. Tyler mále ani nebyl
Na začátku jsme skutečně plánovali Tylera vynechat. Byla to taková vedlejší postava, kterou jsme neměli moc chutí obsadit do role hned zpočátku. Nicméně jeho vlkodlačí/hybridní pozdější příběh ho držel pořád kolem. Věděli jsme, že se to stane skutečně velmi důležitým a tak jsme ho zařadili do pravidelné skupiny ačkoliv jsme věděli, že jeho příběh se nebude odvíjet až do druhé série." řekla Julie.

6. Proč se změnil název města.
V knize je ten příběh zasazen do města nazvaného Fell's Church a v seriálu Mystic Falls. Né že bychom k tomuto názvu neměli respekt, ale Fell´s Church nám přišlo moc duchovní a andělské a my jsme věděli, že nechceme mít seriál, který vlastně bude o nebi a pekle o dáblovi a Bohu o zlu a dobru prostě takové ty věci." Říká Julie. "Zajímavé je, že zde nebyl, žádný příběh o Mystic Falls, takže jsme to jméno vybrali velmi spontánně."

7. Rozhodnutí nejít moc do nadpřirozena!
Ačkolv Plec a Williamson se dívali na původní materiály a chodili si tam pro nápady dávali si pozor na to jak moc nadpřirozené věci vpustí do deníků. Když kniha začala představovat - lišky, anděly a mystické bytosti a peklo tak tohle byl ten bod, kde jsme to stopli.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

TVD, PLL or TO?

The Vampire Diaries 24.5% (52)
The Originals 10.8% (23)
Pretty Little Liars 64.6% (137)

Komentáře

1 Elle Elle | Web | 6. března 2015 v 9:28 | Reagovat

Neísť dosť do nadprirozdena?! Toto ma mierne pobavilo :D Upíri, vlkolaci, hybridi, čarodejníci, dvojníci, duchovia, cestovatelia (či ako sa volali), pôvodní, druhá strana či väzenský svet a podobne... Myslím, že to je až až nadprirodzenosti :D Anjeli by sa pritom aj stratili... :D

2 Spencer Spencer | 6. března 2015 v 22:25 | Reagovat

Jé to jsou super zajímavosti, noc z toho jsem nevěděla! :)

3 Rebekah | official-lucyhale Rebekah | official-lucyhale | Web | 6. března 2015 v 22:46 | Reagovat

Ježiš, nechápu proč změnili Delenu! -_- Já ji tak nemám ráda, jsem prostě Stelena team. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama